Dryway+2.0, Dryway+ ja Dryway on vee- ja tuulekindlad membraanid, mis hoiavad teid kuivana ka kõige vihmasema ja tuulisema ilmaga. See materjal võimaldab kehaniiskusel eemalduda, kuid ei lase sisse vihma ega tuult. Dryway+2.0 membraanil on veekindlus 10,000mm ja hingavus 30,000g/m2/24h. Membraanide tehnoloogia põhineb temperatuuri ja niiskuse erinevusel membraani sise- ja välisküljel. Soojus membraani siseküljelt juhitakse niiskusena välja, samas niiskuse sattumist väljast sisse takistatakse. Mõningatel juhtudel, kui väljas on soojem kui membraani sees, võib vastupidine situatsioon tekkida ning niiskus võib tungida läbi membraani. Selline situatsioon võib juhtuda kui kasutada käepideme- või istmesoojendust.
Kolme kihi põhimõte.
Funktsionaalne riietus ja suurepärased materjalid on küll väga head, kuid et nautida nende materjalide parimaid omadusi, on oluline kanda ka õiget alusriietust. Seetõttu ongi väga oluline, et riietuda kolme kihi põhimõtte järgi.
1. Kiht – Kõige lähemal kehale. Tuleks kasutada materjale, mis juhivad niiskuse kehast eemale. Sobilikud on polüester või villased materjalid. Vältida tuleks puuvilla, sest see imab niiskuse endasse ning hakkab keha jahutama.
2. Kiht – Keskmine kiht toimib isolatsioonina. Selles kihis kasutatavate riietusesemete valikul tuleks juhinduda välitemperatuurist ning tegevusest, mille jaoks Te riietute. Kõige tavalisemad ning soovituslikud materjalid, mida kasutada, oleks fliis, polüester, vill, või Outlast® funktsiooniga riided. Ka selles kihis tuleks vältida puuvillasest materjalist riiete kasutamist. Kui ilm on piisavalt soe, võib sellest kihist ka loobuda.
3. Kiht – Välimine kiht, mille esmane ülesanne on kaitsta tuule ja vihma eest, kuid oluline on ka koostöös alumiste kihtidega, juhtida niiskust kehast eemale. Eriti sobilikud Dryway®, Dryway+® ja Dryway+2.0 tehnoloogiaga riided.
Mida ei tohiks juhtuda, on just toimunud! Te kukkusite, ning see on alles algus. Kui te satute õnnetusse kiirusel 110 km/h, siis läheb veel 5-7 sekundit, enne kui Te peatute. Sellisel kiirusel mööda asfalti libisedes, peavad tavariided vastu kõigest murdosa sekundist!
HI-ART® on materjal, mis on arendatud Jofama AB poolt, ning leiab kasutust paljudes Halvarssons, Lindstrands ja Jofama toodetes, mille tulemusena on suurenenud kulumiskindlus tekstiilist riiete puhul üle 500% ning nahktoodetel üle 200%. Ja seda kõike ilma, et HI-ART® tooted oleks oluliselt kallimad.
HI-ART® on väga sarnane froteeriidega. Kanga pealmisel pinnal on niidid väikeste rõngastena. See tähendab, et kukkudes toimub hõõrdumine nendel rõngastel. See on sarnane puu saagimisele - on oluliselt keerulisem saagida puud piki kiudu kui risti.
Ükskõik kui häid materjale kasutada, on riietus siiski vaid nii tugev, kui tema õmblused. Kui õmblused rebenevad, kaotavad ka parimad materjalid oma suurepärased omadused. Seetõttu keskendub Jofama AB oma nahktoodete valmistamisel eriliselt ka õmblustele. Pika ning mahuka arendustöö ning katsetuste käigus selgus, et kui õmbluseid on liiga vähe, need rebenevad. Kui aga õmblusi liiga palju teha, nõrgeneb nahk. Peale intensiivseid katsetusi avastasid Jofama tootearendajad õmblemise mooduse, mis tagab parima vastupidavuse. Selgus, et parima tulemuse saavutamiseks, tuleb nahkriiete erinevad osad omavahel kokku õmmelda kolmekordsete õmblustega. Jofama nimetab seda tehnoloogiat Triple Stitch. |